• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

• Veľkonočné prázdniny v tomto školskom roku budú v dňoch 28. marca – 2. apríla 2024. Návrat do školy je v stredu 3. apríla 2024.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN – ŠKOLSKÉ KOLO

• Nedávno sa  našou školou niesli krásne hlásky našich žiakov, ktorí prekonali svoju trému a ukázali nám svoje recitačné talenty v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Všetci sme sa na túto chvíľu veľmi tešili. Porota aj diváci každého súťažiaceho ocenili úprimným potleskom. A porota mala čo robiť, aby vybrala tých najlepších. Keďže počas tohto termínu prebiehala pre 2. stupeň dištančná výučba, súťažiaci v 2. a 3. kategórii súťažili on-line. Či to pre nich bolo jednoduchšie, či ťažšie ako súťažiť naživo, to nech posúdia oni sami. No pre nás, porotu, to bolo jednoznačne náročnejšie rozhodovanie. Napokon po dlhom uvažovaní, s prihliadnutím na kritériá tejto súťaže, porota rozhodla nasledovne:

1. kategória – POÉZIA

1. miesto: Juraj Smolko (2.A)

2. miesto: Sára Ištoková (3.A)

3. miesto: Juraj Haladej (4.A)

Cena poroty: Adam Pulščak (3.A)

1. kategória – PRÓZA

1. miesto: Terézia Miženková (3.A)

2. miesto: Šarlota Kušníriková (2.A)

2. kategória – POÉZIA

1. miesto: Nina Gajdošová (6.A)

2. miesto: Dominik Sedlačko (5.A)

3. miesto: Adela Straková (5.A)

2. kategória – PRÓZA

1. miesto: Liliana Lešková (5.A)

2. miesto: Soňa Pulščaková (6.A)

3. miesto: Simona Šimková (5.A)

3. kategória – POÉZIA

1. miesto: Dominik Kacvinský (8.A)

2. miesto: Miroslav Strelec (8.A)

3. miesto: Karolína Poráčová (8.A)

3. kategória – PRÓZA

1. miesto: Jakub Smolko (7.A)

2. miesto: Sofia Haladejová (7.A)

Všetkým súťažiacim ďakujeme za príjemný kultúrny zážitok, víťazom srdečne gratulujeme a postupujúcim držíme prsty v okresnom kole súťaže v Prešove.

Mgr. Veronika Miženková

• STOLNÝ TENIS

• Dňa 12. 3. 2024 prebehlo finále okresného kola POHÁRA MLÁDEŽE v stolnom tenise ZŠ.
            Zúčastnilo sa osem družstiev. Žiaci našej školy obsadili konečné 4. miesto.

Ing. Šimoňák

• AKO SA ČERT DOSTAL DO NEBA

• Čertovi Frolišovi sa v pekle nepáči. Dostane sa až do neba. Nechá si ho tam svätý Peter?

Posledný deň pred prázdninami nás v našej škole navštívilo divadielko Gašparko. Spolu so škôlkarmi si naši žiaci pozreli krásnu rozprávku s názvom Ako sa čert Froliš dostal do neba. Prostredníctvom tohto príbehu deti zistili, že aj ten, kto je zlý, sa môže napraviť a naopak. Aj v koži anjela sa neraz skrýva zlo. Z veľmi poučného príbehu sme sa dozvedeli, že aj čert, ktorý robí dobré skutky, sa môže dostať do neba. Všetkým sa nám páčilo veľmi vtipné prevedenie tohto príbehu. Už teraz sa tešíme, s akým ďalším príbehom k nám známe divadielko zavíta nabudúce.

Mgr. Mária Horváthová

• ZÁŽITKOVÉ UČENIE V ŠKD

• Dňa 6. 3. 2024 nás v ŠKD navštívili Sokoliari Majstra Vagana. Workshop Lesná škola previedol žiakov životom lesa, oboznámili sa aj so sokoliarstvom ako s nehmotným kultúrnym dedičstvom. Sokoliari priniesli aj dravce, s ktorými sa žiaci zoznámili, mohli si ich pohladkať. Naučili sa rozpoznávať napr. srsť od peria, daniela od jeleňa. Bol to veľmi príjemný a náučný zážitok.

Bc. Miloslava Dolná