• DIDAKTICKÉ HRY V PRÍRODE A ZÁCHRANÁRKY „V AKCII"

• Deň 20. 9. 2023 bol pre žiakov 1. stupňa veľmi zaujímavý. Pozvanie k nim prijali študentky 3. ročníka Prešovskej univerzity Fakulty zdravotníckych odborov – odbor zdravotnícky záchranár, aby odprezentovali žiakom poznatky týkajúce sa správneho podania prvej pomoci. Záchranárkam robili spoločnosť aj figuríny, na ktorých si žiaci mohli prakticky vyskúšať záchranu človeka pri upadnutí do bezvedomia, taktiež ako sa zachovať a poskytnúť prvú pomoc pri dusení. Žiaci boli pri týchto úkonoch veľmi úspešní a podarilo sa im „zachrániť život“. Ďalej si mali možnosť vyskúšať, ako správne obviazať ranu, stabilizovať zlomeninu. K nahliadnutiu im bol aj 30 kg ťažký záchranársky batoh, ktorý bežne používajú pri výjazdoch RZP. Druhú časť dopoludnia žiaci strávili v prírode. Využili čas na rôzne hry, aktivity a súťaživé momenty. Verím, že žiaci si tento deň užili naplno, dozvedeli sa niečo nové, veď možno aj medzi nimi rastie budúci záchranár/záchranárka.

Mgr. Ľ. Štofilová

• OCHRANA ŽIVOTA A ZDRAVIA

• Dňa 19. 9. 2023 prebehlo účelové cvičenie, ktorého sa zúčastnili žiaci 5. – 9. roč. ZŠ s MŠ Lipovce. Žiaci sa dozvedeli, ako sa bezpečne pohybovať v prírode, spoznali činnosť civilnej ochrany, naučili sa ošetrovať rôzne zranenia a orientovať sa podľa mapy...

dňa 13.09.2023 o 16.00 hod. sa uskutoční v priestoroch školy (pavilón 1, prízemie) plenárne zasadnutie rodičovského združenia. Po jeho ukončení sa uskutočnia triedne aktívy.

Mgr. Gabriela Pavelková, riaditeľka školy

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠK. ROKA 2023/2024

• Po dlhých letných prázdninách sme sa 4. septembra vrátili do školských lavíc. Ráno sme sa stretli na svätej omši v kostole v Lipovciach, na ktorej pán farár požehnal školské tašky novým prvákom. Otvorenie školského roka sa konalo na školskom dvore, kde nám po vypočutí štátnej hymnu predniesla tretiačka Terka Miženková básničku o návrate do školy. Povzbudivo sa k nám prihovorila pani riaditeľka, ktorá srdečne privítala nových žiakov v prvom a piatom ročníku. Potom už nasledovalo privítanie prvákov ich triednou pani učiteľkou Máriou, ktorá ako včelia kráľovná pasovala svoje malé pilné včielky za žiakov našej školy. Veríme, že sa im bude vo včeľom kráľovstve dobre dariť. Po pasovačke sa už žiaci pobrali do svojich tried a stretli sa so svojimi spolužiakmi a triednymi učiteľmi.