• SVETOVÝ DEŇ BEZ TABAKU

• Deň 31. máj je Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) vyhlásený za Deň bez tabaku. Snahou je, aby ľudia prestali fajčiť pre riziko závažných ochorení. Našich žiakov 5. až 9. ročníka o škodlivosti fajčenia poučil p. uč. Pribula. Svoj názor na fajčenie žiaci na hodinách výtvarnej výchovy vyjadrili kresbami. Najlepšie práce sme umiestnili na nástenku.

Ing. Šimoňák

• ŠIKOVNÝ CHLAPEC ŠIKOVNÉ DIEVČA 4. ROČNÍK – FINÁLOVÉ KOLO

• Dňa 24. mája 2022 sa naši najúspešnejší tentokrát štvrtáci (Sebastián Jonáš, Nina Gajdošová a Matúš Kozák) zúčastnili finálového kola súťaže ŠIKOVNÝ CHLAPEC ŠIKOVNÉ DIEVČA pre žiakov 4. ročníkov ZŠ v ABC – CVČ Prešov. Podmienkou účasti bolo, aby si žiaci so sebou doniesli aj svoj výrobok (sovičku), ktorý doma vlastnoručne zhotovili podľa vopred stanovených kritérií. Žiaci si mali možnosť opäť preveriť svoje vedomosti, šikovnosť, tvorivosť a zručnosť v rôznorodých úlohách a v presne stanovenom časovom limite. V konkurencii súperiacich žiakov nakoniec obstáli na krásnych víťazných miestach, ku ktorým neskôr pribudla aj chutná pizza:

Sebastián Jonáš 2. miesto

Nina Gajdošová 6. miesto

Matúš Kozák 9. miesto

Ku nádherným výsledkom im všetci srdečne blahoželáme.

• PROJEKT HODINA POISTENIA NA OBČIANSKEJ NÁUKE

• Naši žiaci z druhého stupňa sa na posledných hodinách OBN oboznámili s projektom „Hodina poistenia“. Je to nekomerčná a nezisková aktivita ČSOB Poisťovne, ktorej cieľom je poskytnúť odborne spracované pomôcky v podobe videí, prezentácie, kvízov a hry na tému Poisťovníctvo. Je to pomôcka a inšpirácia. Celý projekt je dobrovoľný a bezplatný. Odmeny pre úspešných žiakov budú nasledovné. Zo všetkých zapojených škôl budú odmenené tri vybrané školy a budú im zaslané ceny v podobe 10 kusov tabletov. Navyše je pre žiakov pripravená súťaž o Smart hodinky na identifikovanie rôznych rizík. Zábavnou formou sa tak deti naučia rozoznávať nástrahy, ktoré môžu ich rodinu ohroziť. V projekte sú spojené elementy prevencie a hravosti.

Ing. Pribula

• PEKÁRI V MŠ

• V rámci projektu Zeleninkové šialenstvo sme tentoraz spoznávali cuketu. Keďže sme sa tento týždeň rozprávali aj o remeslách, spojili sme príjemné s užitočným. Spoločne sme si pripravili chutný cuketový koláč. A hoci nás bolo v triede iba pár, každý priložil ruku k dielu a všetko sme zvládli. Veď chuť vlastnoručne pripraveného koláčika je na nezaplatenie.

Mgr. Zuzana Forišová

• ŠIKOVNÝ CHLAPEC ŠIKOVNÉ DIEVČA  3. ROČNÍK - FINÁLOVÉ KOLO
          • ŠIKOVNÝ CHLAPEC ŠIKOVNÉ DIEVČA 3. ROČNÍK - FINÁLOVÉ KOLO

• Dňa 5. mája 2022 sa naši najúspešnejší tretiaci (Liliana Lešková a Dominik Sedlačko) zúčastnili finálového kola súťaže ŠIKOVNÝ CHLAPEC ŠIKOVNÉ DIEVČA pre žiakov 3. ročníkov ZŠ v ABC – CVČ Prešov. V tomto kole už išlo do tuhého a nemali to naši zverenci vôbec ľahké. Na začiatku museli prekonať viacero logických úloh a doplňovačiek, neskôr napísať diktát a v závere si museli dokonca zapamätať dvadsať vybraných predmetov a taktiež vytvoriť výrobok – vystrihovačku, ktorú bolo potrebné patrične zlepiť do jedného funkčného celku. Všetky úlohy boli na čas. V konkurencii súperiacich žiakov nakoniec obstáli na krásnych víťazných miestach:

Liliana Lešková 9. miesto a Dominik Sedlačko 10. miesto.

Ku krásnym výsledkom im všetci srdečne blahoželáme.

• VOJACI OČAMI DETÍ 2022 - VÝTVARNÁ SÚŤAŽ

• Žiaci druhého stupňa sa na prelome mesiacov apríl a máj zúčastnili 21. ročníka výtvarnej súťaže „VOJACI OČAMI DETÍ“. Súťaž vyhlásil minister obrany SR Jaroslav Naď, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Daniel Zmeko a mesačník Obrana. Súťaž bola určená pre všetkých žiakov základných škôl, ktorí mohli prostredníctvom svojich výtvarných diel vyjadriť to, ako vnímajú prácu a život profesionálnych vojakov, ich každodenné plnenie úloh, či Ozbrojené sily SR ako celok. Spomedzi súťažných prác vyberie porota zložená z výtvarníkov, zamestnancov rezortu a profesionálnych vojakov po tri najlepšie práce. Ocenení žiaci získajú diplomy, vecné ceny a tiež finančné odmeny. Držíme palce :)

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan a zmerali si sily so žiakmi z rôznych kútov sveta. Traja najúspešnejší riešitelia na 2. stupni sú: Martin Kozák zo 6.A, Gabriela Smolková z 9.A a Sandra Šebestová z 5.A.

Na 1. stupni sa žiakom taktiež darilo a za jednotlivé ročníky sú najúspešnejší títo žiaci: Monika Sedlačková z 1.A, Timea Šebestová z 2.A, Samuel Musiolik z 3.A a Sebastián Jonáš zo 4.A.

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Mgr. S. Smolková a Mgr. Ľ. Štofilová

• POPOLUDNIE V LASER ARÉNE

• V stredu 4. 5. 2022 sme si po dlhom covidovom období užili so šiestakmi spoločné popoludnie v laser aréne Pulzar v Prešove. Dobre sme sa zabavili a výborne si zasúťažili. Mená tých najúspešnejších sú zaznamenané aj na Stĺpe rekordov. Príjemne unavení po namáhavom súboji sme si vychutnali pizzu a kebab. Milovníci sladkého si neodopreli ani zmrzlinu. Spoločné popoludnie sa žiakom páčilo a už rozmýšľajú nad ďalším.