• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ MÁ TALENT

• Hovorí sa, že úspešný človek môže byť iba ten, ktorý robí to, čo miluje a čo ho napĺňa. Práve z tohto dôvodu je v akomkoľvek veku dieťaťa potrebné rozvíjať jeho nadanie a talent alebo jednoducho všetko to, čo robí s radosťou. Preto sme dňa 24. 1. 2024 zorganizovali súťaž „ŠKD má talent”. Žiaci predviedli porote v zložení p. riaditeľky Mgr. G. Pavelkovej, p. zástupkyne Mgr. S. Smolkovej, p. špeciálnej pedagogičky Mgr. N. Vihonskej, pedagogickej asistentky Mgr. K. Hekkel  svoju odvahu a talent v disciplínach spev, tanec, hra na hudobný nástroj, šport, kreatívna tvorba a prednes. Pre žiakov boli pripravené ocenenia a diplomy. Rozhodovanie poroty bolo naozaj ťažké, lebo všetci žiaci niečím zaujali. Veríme, že aj na ďalší rok budeme môcť opäť zorganizovať takúto súťaž.

Bc. Miloslava Dolná

• HOKEJOVÝ ZÁPAS

• Žiaci 8. a 9. ročníka s nadšením a radosťou využili ponúkanú možnosť a zúčastnili sa hokejového zápasu medzi HC Prešov a reprezentáciou Slovenska do 18 rokov. Počas zápasu neustále povzbudzovali náš tím, čím prispievali k príjemnej atmosfére na štadióne. HC Prešov nakoniec zvíťazil nad reprezentáciou SR 9:3. Okrem radosti z hry prejavili žiaci vysokú športovú korektnosť a rešpekt voči ostatným fanúšikom. Bol to skvelý zážitok, ktorý nám posilnil pocit spolupatričnosti a tímovej súdržnosti.

Mgr. S. Smolková a Mgr. A. Pavelková

• KORČUĽOVANIE V ŠKD

• V ŠKD rozhodli sa, že je čas na ľad postaviť sa. Korčule si obuli, na ľad išli pomaly. Krôčik jeden, krôčik druhý, nožičky kĺžu, zadok bolí. Každý takto začína, potom iba spomína. Šmyk sem, šmyk tam – nepadám a už korčuľujem sám.

Bc. M. Dolná a Mgr. N. Vihonská

• TRIEDNE AKTÍVY

pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa budú konať formou konzultačných hodín vo štvrtok 11.01.2024 od 14.00 - 16.30 hod.

Program: informovanie zákonných zástupcov o výchovno-vzdelávacích výsledkoch, dochádzke a správaní sa žiakov za 1. polrok školského roka 2023/2024.

• TRETIACI V STEELPARKU

• Hoci bola vonku krutá zima a mráz poriadne štípal, tretiakov to neodradilo od menšieho vzdelávacieho výletu do neďalekých Košíc. Vybrali sa do Steelparku – parku vedy. Na prvom workshope sa dozvedeli, prečo niektoré veci, ale aj živočíchy svietia. Potom si vyrábali svoje vlastné svetlušky pomocou baterky a diódy. Následne sa preniesli do doby, keď ešte žili dinosaury. Dozvedeli sa niečo o ich živote a nakoniec si vyskúšali aj prácu paleontológov. No a ako inak by sa mal zakončiť takýto vzdelávací výlet, ak nie v McDonalde? :-) Bol to vydarený deň.

Mgr. V. Nováková

• VIANOČNÁ VÝZDOBA – VYHODNOTENIE

• Po úspechu súťaže o najkrajšiu jesennú výzdobu sme v škole vyhlásili aj súťaž o najkrajšiu zimnú alebo, lepšie povedané, vianočnú výzdobu. Aj túto výzvu niektoré triedy vzali naozaj seriózne a v triedach vyčarili pravú vianočnú atmosféru. V porote boli opäť nestranní pozorovatelia a ich hodnotenie dopadlo takto:

- na 1. stupni najviac bodov získala 4.A, na druhom mieste sa umiestnili triedy 2.A a 3.A,

- na 2. stupni najviac bodov získala znova 7.A, na druhom mieste sa umiestnila 5.A.

Žiaci týchto tried za svoju snahu dostali ešte v decembri sladkú odmenu.

• VIANOČNÁ BURZA – ŽREBOVANIE

• V posledný deň pred vianočnými prázdninami sme spomedzi tých, ktorí svojimi výrobkami prispeli do vianočnej burzy, vyžrebovali troch šťastlivcov, ktorí si za svoje príspevky odniesli pekné ceny. Odmenenými boli Terézia Miženková, Monika Sedlačková a Šarlota Kušníriková.

Odmeneným srdečne blahoželáme. Zároveň veríme, že sa do podobnej aktivity v budúcnosti zapojíte znova.