• „USLZENÉ“ ZELENINKOVÉ ŠIALENSTVO

• Pokračovanie v zeleninkovom šialenstve v MŠ bolo veľmi náročné na udržanie slzičiek, ale deti to zvládli veľmi dobre. Pochutnali si na jarnej cibuľke a pripravili z nej aj chutný a liečivý sirup proti kašľu.

• MAREC – MESIAC KNIHY – SÚŤAŽ

• Ako všetci dobre vieme, marec je mesiac kníh, preto sme si pre vás pripravili súťaž so zašifrovanými knihami.

Dole na obrázku máte 20 zašifrovaných kníh prostredníctvom emoji. Vašou úlohou je tieto názvy rozlúštiť, napísať odpovede na papier, podpísať sa a papier vhodiť do pripraveného vrecka, ktoré je uložené v školskej knižnici. Môžete tak urobiť počas otváracích hodín v knižnici (štvrtok 11.55 – 12.55). Súťaž trvá do konca mesiaca, t. j. do 31. 3. 2023. Vyhráva ten, kto má najviac správne rozlúštených názvov. V prípade veľkého počtu správnych odpovedí budú výhercovia vyžrebovaní.

Medzi názvami sa nachádza 12 kníh zo školskej knižnice a 8 iných kníh pre deti a mládež.

Želáme veľa zdaru!

• PASOVAČKA PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV ŠKOLSKEJ KNIŽNICE

• Naši prváci sa už naučili väčšinu písmen z abecedy a pomaly začínajú čítať knihy. Aby ich mohli prečítať čo najviac, v piatok 17. 3. 2023 boli slávnostne zapísaní do našej školskej knižnice. Zaslúžili si to vďaka stopercentnej úspešnosti v hádaní hádaniek o rozprávkach. Ako pamiatku na zápis do knižnice dostali pasovací dekrét. Boli aj poučení o knižničnom poriadku a zopakovali si zásady, ako narábať s požičanými knihami. Viacerí z nich si potom knihy aj požičali. Veríme, že sa čítanie stane ich koníčkom a do knižnice budú chodiť často a radi.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - ŠKOLSKÉ KOLO

• V posledný februárový deň sa u nás uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Pred početným publikom sa predviedli žiaci 2. – 8. ročníka, avšak najviac súťažiacich bolo prvostupniarov. V niektorých kategóriách mala porota naozaj veľký problém vybrať víťazov, lebo všetci sa na súťaž svedomito pripravili a predviedli skvelé výkony. Nakoniec ocenenými boli:

Poézia – 1. stupeň: Adam Pulščak (1. m.), Gabriela Gajdošová (2. m.), Dominik Sedlačko (3. m.)

Próza – 1. stupeň: Liliana Lešková (1. m.), Terézia Miženková (2. m.)

Poézia – 2. stupeň: Dávid Blizman (1. m.), Soňa Pulščaková (2. m.), Karolína Straková (3. m.)

Próza – 2. stupeň: Tatiana Slezáková (1. m.), Nina Gajdošová (2. m.), Sebastián Jonáš (3. m.)

V obvodnom kole súťaže nás budú reprezentovať Liliana Lešková a Tatiana Slezáková. Držíme im palce.