• DEŇ MLIEKA V MŠ

• Deň mlieka bol v škôlke výnimočný. Deti sa dozvedeli, odkiaľ máme mlieko. Skúsili si, aké namáhavé je prísť ku krabičke mlieka. Spoločne si pripravili kokteily, zo smotany si spravili maslo, ktoré im veľmi chutilo.

• ZELENINKOVÉ ŠIALENSTVO V MŠ

• Začiatkom októbra deti z materskej školy začali zeleninkovať. Počas celého roka budú spoznávať nielen zeleninu, ale aj ovocie.

V záhrade vykopali svoju úrodu zemiakov, ktorú na jar zasadili a vzorne sa o ňu starali.

• ZBER STARÝCH MOBILOV

• Naša škola sa tento rok zapojila do projektu Recyklohry

Novým cieľom je zozbierať čo najväčší počet starých mobilov.

V každej domácnosti sa určite nájde nejaký starý, už nefunkčný mobilný telefón, ktorý nám zbytočne zaberá miesto v skrinke. Zbav domácnosť takého odpadu a prispeješ tak ku zdravšiemu prostrediu a navyše každý, kto sa zapojí do výzvy, môže získať zaujímavé ceny.

Zber prebehne do 15. 11. 2023

Stačí, ak svoje staré mobilné telefóny odovzdáte svojim triednym učiteľkám alebo odnesiete priamo pani učiteľke Alexandre Pavelkovej.

• JESENNÁ VÝZDOBA – SÚŤAŽ

• Jeseň pre niekoho znamená koniec krásne prežitého leta. Ale práve jesenná príroda má svoje farebné čaro.

Prenesme si pokojnú jesennú atmosféru do priestorov školy. Buďte kreatívni a oblečte svojej triede šaty v jesennom prírodnom štýle. Trieda s najkrajšou nápaditou výzdobou bude odmenená 😊.

• RECYKLUJ A VYHRAJ

• Milí naši žiaci a rodičia,

pripomíname vám už 21. ročník súťaže Recykluj a vyhraj so spoločnosťou Milk-Agro, spol. s r. o. v školskom roku 2023/2024. Naďalej sa zberajú VIEČKA z výrobkov SABI a TETRAPAKY z mlieka SABI. Zber prebieha až do 29. apríla 2024.

Prosíme vás, aby viečka boli čisté, vysušené, spočítané a odvážené. Žiaci odovzdávajú svojim triednym učiteľom.

Súťaž ako jednotlivec!

Aj tento rok pokračuje nová kategória, ktorá je určená pre jednotlivcov a prebieha na sociálnej sieti www.facebook.com/milkagro.sk od októbra do apríla. Každý mesiac vyžrebujú jedného víťaza, ktorý splní súťažnú úlohu. Hrá sa o i Phone.

Tak zamaškrť si, zbieraj, sleduj FB a vyhraj 😊

Mgr. Alexandra Pavelková

• Od 25. do 30. 9. 2023 prebiehal ETŠ 2023. Toto podujatie vzniklo v roku 2015 a podporuje ho aj MŠVVaŠ SR. Snahou je aktívnym pohybom viesť ľudí k zdravému životnému štýlu. Tradične sa aj naša škola zapojila do tejto aktivity akciou „Beh na horský hotel Canyon“, ktorej sa zúčastnili žiaci 5. až 9. ročníka pod vedením p. učiteľky Horváthovej a p. učiteľa Šimoňáka. Najrýchlejším žiakom bol Ladislav Bendík a najrýchlejšou žiačkou Nina Gajdošová. V skutočnosti však vyhral pohyb na čerstvom vzduchu...

Ing. M. Šimoňák

• ZBER PAPIERA

• Dňa 10. 10. 2023 (utorok ráno) bude v škole prebiehať zber papiera. Papier je potrebné zviazať.

NIE sú vhodné kartóny a tvrdé väzby kníh.

Žiaci, ktorí donesú najviac papiera, budú aj odmenení.

Mgr. Alexandra Pavelková

• KNIŽNÁ VÝZVA 2023/2024

• Po roku sa knižná výzva vracia do našej školy.

Čítať sa naozaj oplatí! Okrem toho, že sa pri tom vzdelávaš, rozširuješ si slovnú zásobu, trénuješ koncentráciu, zlepšuješ pamäť, znižuješ stres, rozvíjaš myseľ a zvyšuješ inteligenciu, môžeš dokonca aj niečo vyhrať!

Do výzvy sa môže zapojiť každý, kto vie čítať.

Vytlač si priložený pracovný list (alebo o to popros p. uč. Lendackú), prečítaj ľubovoľných 9 kníh podľa zadaných kritérií, napíš ich názov a pár viet, o čom boli, ohodnoť ich vyfarbením smajlíka a vyplnený pracovný list odovzdaj do školskej knižnice do 15. júna 2024.

Na konci školského roka všetci, ktorí výzvu splnia, dostanú aj odmenu. Zároveň vyžrebujeme troch šťastlivcov, ktorí dostanú hodnotné poukážky do kníhkupectva.

Veríme, že sa všetci s chuťou pustíte do čítania. Len na pripomenutie – školská knižnica je v tomto šk. roku otvorená každý piatok.