• LETNÉ PRÁZDNINY

• V termíne od 1. júla 2022 do 31. augusta 2022 budú letné prázdniny. Prajeme Vám leto plné pokoja, oddychu, radosti a smiechu, aby ste sa do školy opäť vrátili  zdraví  a plní energie do učenia sa. Vyučovanie sa po letných prázdninách začne v pondelok  5. septembra 2022.

• PREBERANIE ANTIGÉNOVÝCH SAMOTESTOV

preberanie antigénových samotestov už na nový šk. rok sa uskutoční v stredu 6. 7. 2022 v čase od 8.00 hod. do  16.00 hod. v zborovni školy. Týka sa to rodičov, ktorí prejavili záujem k ,,bezpečnému návrat žiakov do škôl v septembri". Žiadame Vás, aby ste si  prišli samotesty prevziať (prípadne iná dospelá osoba). Ďakujeme.

• SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠK. ROKA 2021/2022

• Vo štvrtok sme sa dočkali toho najvytúženejšieho dňa všetkých školákov – slávnostného ukončenia školského roka 2021/2022. Po dlhšej pauze sme tento deň opäť mohli začať svätou omšou v kostole v Lipovciach. Pri tejto omši sme sa zároveň rozlúčili s pánom farárom, odchádzajúcim na nové pôsobisko, a poďakovali sme mu za službu, ktorú preukazoval aj našej škole ako učiteľ náboženstva. Potom sme sa presunuli na školský dvor, kde boli odmenení všetci žiaci, ktorí úspešne reprezentovali našu školu v najrôznejších vedomostných či umeleckých súťažiach, a nebolo ich málo, z čoho sa úprimne tešíme. Novinkou bolo udelenie ceny učiteľského zboru, ktorú tentoraz získal Richard Vozár zo 6.A za gentlemanské správanie. Po tom, ako boli knihami odmenení žiaci s najlepším prospechom, sa už žiaci s triednymi učiteľmi rozpŕchli do tried, kde dostali vysvedčenie.

Žiakom, ale aj učiteľom a ostatným zamestnancom prajeme krásne leto, z ktorého si v septembri do školy prinesú len tie najkrajšie spomienky!

• ROZLÚČKOVÁ SLÁVNOSŤ DEVIATAKOV

• V stredu 29. 6. 2022 sa naši deviataci lúčili so svojou základnou školou, so spolužiakmi, učiteľmi aj nepedagogickými zamestnancami. Otvorili šampanské a zasadili pamätný strom, čím dali svojej školy nielen symbolické zbohom, ale aj niečo, čo tu po nich zostane ako spomienka a permanentná pamiatka.

Deväť rokov ubehlo ako rýchlo tečúca voda. Nastal ten čas, keď sa treba rozlúčiť. Rozlúčiť sa a poďakovať nielen za vedomosti a schopnosti, ale aj kúsok múdrosti a mnoho zážitkov. Niektorí deviataci budú po zaslúžených letných prázdninách pokračovať v ďalšom štúdiu na zvolených stredných školách, ostatní pôjdu inou cestou, ktorú si sami vybrali. Ostáva už len popriať veľa šťastia a úspechov v ďalšom živote. Učitelia Vám otvorili dvere, ale vstúpiť do nich už musíte sami.

Mgr. M. Fojtíková

• UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA V 3.A  A 4.A
          • UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA V 3.A A 4.A

• Záver školského roka sme sa rozhodli osláviť spoločným piknikom v našom krásnom školskom sade, ktorý nám ponúkol príjemný tieň počas tohto horúceho počasia. Pohostili sme sa, porozprávali sa, zahrali, ale aj príjemne oddýchli po krásnom, no niekedy i náročnom, školskom roku. Predtým sme sa rozlúčili s naším spolužiakom, ktorý nám za tú krátku dobu, ktorú bol s nami, prirástol k srdcu. Budeš nám chýbať! Krásne prázdniny plné  nezabudnuteľných zážitkov Vám zo srdca praje Vaša triedna učiteľka.

• PRÍRODOVEDNÍ DETEKTÍVI ZO 4.A

• V tomto školskom roku sme spoznali vďaka našej detektívnej kancelárii veľa zaujímavých informácií o magnetoch, vesmíre, jednoduchých strojoch, ľudskom tele, prírodných spoločenstvách... Tu je krátka fotoreportáž z našich bádaní.

• HRAVÁ MATEMATIKA

• Či matematika môže byť hravá? Že váhate! Skúste sa učiť násobilku skákaním či jedením. A už ste skúšali trojciferné čísla chytiť do ruky? My áno! Matematika je zábava. V jednom čínskom prísloví sa hovorí: aby sme veci pochopili, musíme ich sami urobiť a uchopiť – to bolo naším heslom na hodinách matematiky.

• MATEMATICKÉ PRECHÁDZKY

• Aj v tomto školskom roku sme využili júnové počasie na „matematické prechádzky“, vďaka ktorým sa naša škola stala partnerskou školou MathCityMap. Je to projekt, ktorý vytvorila pracovná skupina Goetheho Univerzity vo Frankfurte nad Mohanom. Žiaci 5. až 9. ročníka riešili prostredníctvom mobilnej aplikácie matematické úlohy na určených miestach v obci Lipovce. Potrebné údaje k vyriešeniu úloh si museli odmerať alebo zistiť priamo v teréne. Najúspešnejší žiaci boli odmenení perom s logom MathCityMap.