• MDD - MATERSKÁ ŠKOLA

• Čo všetko deťom k šťastiu treba?

Deti nás môžu učiť, že dobrá nálada, veselá tvár, šťastné srdiečko je to najlepšie, čo im môžeme dopriať. Veríme, že sme im v ich sviatočný deň všetko z toho dopriali. Deti sa zúčastnili našej triednej olympiády, kde si zasúťažili v rôznych súťažiach a nakoniec ich čakala poriadna odmena.

• DEKORÁCIE Z ODPADU – VÝTVARNÁ SÚŤAZ

• Na prelome mesiacov máj a jún vyhlásilo ABC - CVČ v Prešove súťaž pre žiakov základných škôl pod názvom „Dekorácie z odpadu“. Naši kreatívci sa opäť nedali zahanbiť a s vervou sa pustili do tvorby. Mnohí vytvorili  podivuhodné a časovo náročné diela za pomerne krátky čas s prvkami recyklácie, upcyklácie (s pridanou hodnotou), modelovania, taktiež rôzne solitérne skulptúry (jedinečné sochy), dokonca aj lapač snov, veniec, viacero druhov kvetinových váz, fúrik slúžiaci ako kvetináč s úžasnou výtvarnou hodnotou a celé spektrum ďalších jedinečných výtvorov. Najlepšie práce budú ocenené a víťazi budú pozvaní na odovzdávanie cien do ABC - CVČ v Prešove. Držíme palce :)

Ing. Radoslav Pribula

• MDD - NÁVŠTEVA KINA - 2. STUPEŇ

• Ako vieme, 1. jún patrí deťom, preto sa naši druhostupniari v tento deň neučili. Vybrali sme sa totiž do Prešova do kina, kde sme mali rezerovanú sálu čisto len pre našu školu. Premietli nám milú rozprávku Encanto: Čarovný svet, ktorá nám pripomenula, aká dôležitá je rodina. Po filme mali žiaci rozchod v OC Novum. Parádnice prešli všetky butiky, vášniví čitatelia navštívili kníhkupectvo, niektorí si boli len tak posedieť na pizzi a niekto si dokonca domov ako pamiatku na tento deň odniesol kaktus. Teší nás, že žiaci mali možnosť zažiť aj takýto netradičný školský deň, odreagovať sa od každodenných povinností a stráviť so spolužiakmi čas mimo školských lavíc.

• 10 TABLETOV PRE NAŠU ŠKOLU

• Naši žiaci z druhého stupňa sa pred časom na hodinách občianskej náuky oboznámili s projektom „Hodina poistenia“. Bola to nekomerčná a nezisková aktivita ČSOB Poisťovne, ktorej cieľom je poskytnúť odborne spracované pomôcky v podobe videí, prezentácie, kvízov a hry na tému Poisťovníctvo. Zo všetkých zapojených škôl boli odmenené tri vyžrebované školy a boli im zaslané ceny v podobe 10 kusov tabletov. Naša škola mala to šťastie, že získala tablety značky Lenovo Tab M10 HD v celkovej hodnote 1789 €.

Tešíme sa z úspechu a ďakujeme ČSOB Poisťovni.

Ing. Radoslav Pribula