• Harmonogram práce výchovného poradcu

Školský rok 2023/2024

September

• Vypracovať plán práce výchovného poradcu na školský rok 2023/2024.
          • Stanoviť poradensko-konzultačný deň VP pre rodičov a žiakov.
          • Uskutočniť prvé individuálne rozhovory so žiakmi 9. ročníka o možnostiach ďalšieho štúdia žiakov.
          • V spolupráci so školskou špeciálnou pedagogičkou skompletizovať agendu začlenených žiakov so ŠVVP.
          • Odoslať prihlášky na skupinové aktivity a žiadosti o psychologické a špeciálnopedagogické vyšetrenia prvákov a žiakov opakujúcich ročník do CPP v Prešove.

Október

• Koordinovať exkurzie žiakov 9. ročníka na stredné školy.
          • Importovať do Proforientu anonymnú databázu pre simuláciu poradia – z internetu (od 18. 10. 2023).

November

• Koordinovať exkurzie žiakov 9. ročníka na stredné školy.
          • Zaslať zber podkladov pre Testovanie 9 2023 do ŠVS (13. 11. – 30. 11. 2023).
          • V reakcii na výsledky hodnotiacej pedagogickej rady v spolupráci s triednymi učiteľmi pomáhať riešiť prípady porušovania školského poriadku.

December

• Zorganizovať rodičovské združenie pre rodičov žiakov 9. ročníka a poskytnúť im informácie o prijímacom konaní.

Január

• Koordinovať exkurzie žiakov 9. ročníka na stredné školy.
          • Doručiť zber nových informácií po ŠVS – export z Proforientu (12. 1. 2024).
          • Importovať do Proforientu anonymnú databázu pre simuláciu poradia – z internetu (od 18. 1. 2024).
          • Poskytnúť individuálne poradenstvo žiakom, ktorí sú nerozhodní pri výbere ďalšieho štúdia alebo uvažujú o neprimeranej voľbe štúdia.
          • V spolupráci s triednymi učiteľmi vypracovať charakteristiky žiakov a žiadosti o prípadné psychologické a špeciálno-pedagogické vyšetrenia.
          • Vypracovať polročnú hodnotiacu správu o práci výchovnej poradkyne.

Február

• Zaslať export informácií z Proforientu do ŠVS – polročné známky všetkých žiakov vrátane gymnázií o osemročným vzdelávacím programom (do 1. 3. 2024).
          • Poskytnúť poradenstvo zákonným zástupcom v súvislosti s vypĺňaním prihlášok na stredné školy s dôrazom na dodržiavanie termínov.

Marec

• Importovať do Proforientu anonymnú databázu pre simuláciu poradia – z internetu (od 5. 3. 2024).
          • Koordinovať Testovanie 9 (20. 3. 2024).

Apríl

• Zaslať export informácií z Proforientu do ŠVS – stav podľa prihlášok na SŠ (do 17. 4. 2024).
          • Importovať do Proforientu anonymnú databázu pre simuláciu poradia – z internetu (od 19. 4. 2024).

Máj

• Zabezpečiť účasť žiakov na prijímacích skúškach vrátane osemročných gymnázií, sledovať ich výsledky, poskytnúť poradenstvo pri náhradnej voľbe v prípade neprijatia žiaka na zvolenú školu.
          • Vyhodnotiť prijímacie konanie po 1. kole.

Jún

• Zabezpečiť prípadnú účasť žiakov na 2. kole prijímacích skúšok.
          • Vyhodnotiť prijímacie konanie žiakov za školský rok 2023/2024.
          • Vypracovať štatistický prehľad o výsledkoch prijímacieho konania.
          • Zozbierať a zaslať záujmy žiakov štvrtých ročníkov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom (do 15. 6. 2024).
          • Skompletizovať agendu integrovaných žiakov so ŠVVP.
          • Zozbierať záujem žiakov 8. ročníka o stredné školy.
          • Naplniť dáta žiakov 8. ročníka – vstupné doklady – v programe Proforient a export zaslať do ŠVS (do 5. 7. 2024).
          • Vypracovať hodnotiacu správu o práci VP za školský rok 2023/2024.