• Postup pri podávaní prihlášok na stredné školy

•

1.      Zákonný zástupca uchádzača môže podať 2 prihlášky na štúdium na dve stredné školy alebo na dva odbory tej istej strednej školy a ďalšie 2 prihlášky na štúdium v odboroch, ktoré si vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (talentové skúšky).

2.      Zákonný zástupca podáva prihlášky riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2024 na všetky odbory.

3.      Termíny prijímacích skúšok na stredné školy, na ktorých si vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (talentové skúšky) sa uskutočnia v termíne 26. – 30. apríla 2024 (prvý termín) a 9. – 13. mája 2024 (druhý termín).

4.      Termíny prijímacích skúšok na ostatné odbory sú 2. – 3. mája 2024 (prvý termín) a 6. – 7. mája 2024 (druhý termín).

5.      Rovnaké termíny platia aj pre uchádzačov o štúdium na osemročných gymnáziách.

Mgr. Miroslava Lendacká – výchovná poradkyňa