• VÝTVARNÁ SÚŤAŽ FANTASY

• FANTASY ABC – Centrum voľného času vyhlásilo výtvarnú súťaž s témou Fantasy pre žiakov ZŠ. Úlohou žiakov bolo namaľovať ľubovoľnou technikou ilustráciu do vlastnej vymyslenej knihy. Do súťaže sa zapojila aj naša škola a v kategórii 1. stupeň sa na 2. mieste umiestnila naša žiačka 2. ročníka Dominika Ondrejová. Dominike srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Veronika Miženková

• APRÍL V MŠ

• Apríl je nielen mesiac stromov, ale v apríli oslavujeme aj Deň Zeme. Škôlkari vedia, aké stromy nám rastú v okolí, prečo sú pre nás stromy dôležité. Preto sa rozhodli zasadiť svoj stromček, ktorý im skrášli prostredie, vyčistí vzduch a doplní tak dôležitý kyslík.

• TRIEDNE AKTÍVY

pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa budú konať formou konzultačných hodín v utorok 23.04.2024 od 14.00 - 16.30 hod.

Program: informovanie zákonných zástupcov o výchovno-vzdelávacích výsledkoch, dochádzke a správaní sa žiakov za 3. štvrťrok školského roka 2023/2024.

• OKRESNÉ KOLO V STOLNOM TENISE ZŠ

• Žiaci našej školy Dávid Blizman, 8.A, Dominik Kacvinský, 8.A a Sebastián Poráč, 6.A, sa dňa 9. 4. 2024 zúčastnili OK v stolnom tenise. V našej skupine sme prehrali zápasy s veľmi silnými súpermi – ZŠ Májové námestie a ZŠ Šmeralova. Do ďalších bojov sme nepostúpili. Získané zručnosti a skúsenosti určite využijeme v budúcnosti...

Ing. M. Šimoňák

• ZBER POUŽITÝCH ZUBNÝCH KEFIEK

• Nastal čas jarného upratovania. Určite sa u vás doma nájde použitá zubná kefka, ktorá by sa mala meniť pravidelne každé tri mesiace. Veľakrát skončí v kontajneri na plast a neskôr na skládke, kde sa bude rozkladať aj stovky rokov. Prečo? Kefky sú väčšinou z viacerých druhov plastu, ktoré nikto neoddeľuje, preto ich namiesto recyklácie čaká skládka či spaľovňa.

Naším zberom môžeme prispieť k využitiu nepotrebných kefiek, ktoré firma Curaprox dokáže zrecyklovať, a tak vyrábať koše na triedenie odpadu.

Vyzbieraním kefiek môžeme získať do tried moderné koše na odpad. Takže vyzbierajme čo najviac do konca mája 2024 :-)

Zubné kefky odovzdávajte triednym učiteľom. Trieda, ktorá vyzbiera najviac, získa ako prvá kôš na odpad z recyklovaných zubných kefiek. Najlepší zberač získa balíček Curaprox pre zdravý úsmev :-)

Koordinátorka Mgr.  Alexandra Pavelková

• RECYKLUJ A VYHRAJ

• Milí naši žiaci a rodičia, pripomíname Vám, že zber SABI viečok a tetrapakov sa končí 29. apríla 2024!!!

Prosíme Vás, aby viečka boli čisté, vysušené, spočítané a odvážené. Žiaci odovzdávajú svojim triednym učiteľom.

Mgr. Alexandra Pavelková

• ZÁPIS ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA

• Vo štvrtok 4. 4. 2024 sa uskutočnil slávnostný zápis do 1. ročníka našej základnej školy na šk. rok 2024/2025. Na budúcich prvákov čakalo niekoľko úloh, ktoré mali vypracovať. Statočne a šikovne si s nimi poradili a tým všetkých milo prekvapili. Potom sa zahrali na interaktívnej tabuli, hádzali hracou kockou a vyfarbovali počet bodiek lienke "na chrbátik" (balón). Všetkým sa to páčilo. Na pamiatku si každý odniesol pamätný list, lienkinu hru na precvičovanie jemnej motoriky a každý si zaslúžil aj sladkú lienku. Pani učiteľky želajú budúcim školákom, nech sa im v našej škole páči a dobre darí.

Mgr. Ľudmila Štofilová